ΝΙΚΗΣΕ Η ΦΑΛΑΙΣΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΜΕ 1-0 ΣΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το σημερινό φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στην ομάδα μας την Φαλαισία και την Καλαμάτα στο δημοτικό στάδιο της πόλης της Καλαμάτας.
Το τελικό σκορ του παιχνιδιού ολοκληρώθηκε με 0-1 υπέρ της ομάδας μας..

Πρώτα λεπτά αγώνα και η Καλαμάτα έχει μπει με την εμπειρία της αποφασισμένη να προσπαθεί να ανοίξει το σκορ νωρίς νωρίς .
Δοκάρι είχε η Καλαμάτα στο 7ο λεπτό με σουτ του νεαρού Αθανασόπουλου.
Αρχίζει να ανεβαίνει και η ομάδα μας μετά από κάποιες προσπάθειες των παικτών μας .
Βρισκόμαστε στο 32΄λεπτό και το σκορ είναι ακόμη 0-0.
34' ατομική ενέργεια του Επιφάνη και δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντραρίστηκε από τους αμυντικούς της Φαλαισίας και κατέληξε κόρνερ.
36' Πέναλτι κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι, ύστερα από ανατροπή του Γιαννακόπουλου από τον Κωνσταντακόπουλο.
Ασθενής εκτέλεση του πέναλτυ από το Νίκο Λυμπερόπουλο, απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Καλαμάτας .
40' δυνατό σουτ του Ανδρεόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε μόλις άουτ!
42' όμορφη ενέργεια του Πούτσι από δεξιά, σουτ μέσα από την περιοχή απομακρύνθηκε από το Μπράιμλαρι.
Τέλος ημιχρόνου με πολλές χαμένες ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες χωρίς να υπάρχει σκορ .
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 0-0

ΕΝΑΡΞΗ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Πρώτη αλλαγή για την ομάδα της μαύρης θύελλας μπαίνει ο τρίψας στη θέση του μπιζίμη .
Είμαστε στο 50ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου και το αποτέλεσμα είναι ακόμη 0-0.
Αλλαγή για την Φαλαισία στο 51ο, μέσα ο Νάνος και έξω ο Μπουζιάνης.
Πολλές αλλαγές στο 55ο λεπτό για την Καλαμάτα:, Τριανταφυλλάκης, Μπιζίμης, Μπράχο, Τσαγκαράκης, επιφανής και Ηλιόπουλος πέρασαν στο παιχνίδι.
75' ωραία κάθετη μπαλιά στην περιοχή του Κωνσταντακόπουλου, απομάκρυνε ο Πούτσι σε κόρνερ.
ΓΚΟΛ !!!!!!! Ύστερα από ατομική προσπάθεια του Κότσιρα και περνώντας 4-5 παίκτες τις Καλαμάτας με ένα φοβερό πλασέ έκανε 0-1,

στο 79' παγώνοντας τους αντίπαλους αλλά και το στάδιο να παθαίνει ψυχρολουσία !!!
80` Αλλαγή για τη φαλαισία έξω ο Γιαννόπουλος μετά από τραυματισμό μέσα ο Παπαδόπουλος Η.
Πλασέ του Τριανταφυλλάκη, στο 82', μπλόκαρε ο πορτιέρο της Φαλαισίας πολύ εύκολα...
Στο 88ο λεπτό και ακόμη το 0-1 παραμένει στην Παραλία, με την Μαύρη Θύελλα να πιέζει ασταμάτητα και να βρίσκει αντίσταση στη πολλή καλή άμυνα τις ομάδας μας
αλλά και στο πορτιέρο μας το μπραιμλάρι που είχε κατεβάσει τα ρολά στην εστία τις φαλαισίας έως και το τέλος του αγώνα !!

Λίγα πράγματα η Καλαμάτα στο δεύτερο ημίχρονο παρά την είσοδο εμπειρότερων παικτών. Ανεβασμένη η Φαλαισία και παρά την κούραση αλλά και τη πίεση που δεχόταν συνεχώς.
Η ομάδα μας δείχνοντας πολύ καλά πατήματα και στοιχεία μέσα στο γήπεδο, "κοίταξε μια μεγάλη ομάδα στα μάτια" και δικαιώθηκε βγαίνοντας νικήτρια από το δυνατό αυτό τεστ
ενόψη της προετοιμασίας για την νέα αγωνιστική περίοδο.

Παρών στο Στάδιο επίσης ήταν πολλοί προπονητές αλλά και παράγοντες διαφόρων ομάδων ,ο πρόεδρος τις μαύρης θύελλας Κος Γιώργος Ράλλης,
αλλά και ο πρώην πρόεδρος της Μαύρης Θύελλας, Δημήτρης Γιατράκος.

ΤΕΛΟΣ του αγώνα! ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΦΑΛΑΙΣΙΑ 0-1 τελικό....

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν τον αγώνα με τις εξής ενδεκάδες:

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κωνσταντακόπουλος, Μπιζίμης, Μπαούρης, Τσόπελας, Καντούσης, Τσιμικλής, Ανδρεόπουλος,
Επιφανής, Πούτσι, Γεωργιόπουλος, Αθανασόπουλος.

ΦΑΛΑΙΣΙΑ: Μραίμλαρι , Ηλιόπουλος, Γιαννόπουλος, Γιαννακούλιας, Παναγιωτόπουλος, Κότσιρας, Γιαννακόπουλος, Χασάλα,